Díky laserové epilaci získáte dokonale hladkou kůži bez chloupků
Toužíte po dokonalé hladké pokožce bez tvrdých a nevzhledných chloupků?
Už vás nebaví trápit se se žiletkami, holicími strojky nebo depilačními páskami, které vám způsobují bolest a krvavé ranky? Kdyby vám někdo řekl, že se výměnou za dvě desetiminutové depilace ročně můžete vzdát veškerého holení, brali byste? Přesně tak totiž fungují laserové epilace.
Jaké vám laserová epilace přinese výhody?
Epilace laserem vám přináší především dokonale hladkou pokožku, to je její hlavní výsledek. A to dlouhodobě. Po epilaci vám zůstane kůže hladká mnohem déle než po běžném holení či jiném způsobu odstraňování chloupků. Ušetříte si také čas a bolest. Jen si vzpomeňte na ty minuty, které každý týden v koupelně trávíte a na říznutí a zarudlá místa, která na svém těle pravidelně objevujete. Jaká je výhoda laserové epilace? Co když chloupky po čase opět povyrostou? Věřte, že budou výrazně jemnější, řidší než dříve a také jich celkově bude méně.
Jak je to možné, ptáte se? Laser, který se pro odstranění chloupků používá, totiž na rozdíl od depilačních pásků, žiletek apod. dosáhne až k cibulce chloupku. Laser vysílá světelný paprsek, ten pronikne chloupkem a naváže se na pigmentové barvivo (melanin), který chloupek obsahuje. Tím dochází k uvolnění malého množství tepla, které zničí cibulku. A když je cibulka zničená, nový chloupek z ní nemůže vyrůst.
Změňte svoji rutinu při odstraňování chloupků
Jak jste s odstraňováním chloupků fungovali doposud? Pravděpodobně jste se na tvář, nohy, podpaží a další místa pouštěli se strojkem, žiletkou, voskovými pásky a jinými zaručenými prostředky, které měly vaše chloupky odstranit. To vše s frekvencí v řádu dnů, výjimečně mála týdnů.
Laserová epilace vás naučí se s chloupky vypořádávat jinak. Především méně často. K tomu, abyste si udrželi dokonale hladkou pokožku, vám bude stačit absolvovat epilaci laserem jednou až dvakrát ročně.
Aby mělo odstranění chloupků dlouhodobý efekt a došlo tak k permanentní epilaci, je nutné zničit cibulky během růstové fáze chloupku. Všechny chloupky však nerostou najednou, nenachází se tak v jeden moment v růstové fázi. Proto je nutné zprvu epilaci několikrát opakovat. K jistotě, že došlo ke zničení všech cibulek obvykle stačí 4 až 6 opakování. Stihnete je během 4 týdnů. Tento cyklus absolvujete pouze jednou, na počátku celého procesu.
Pak už si vystačíte s maximálně dvěma návštěvami ročně. Tak jak vám bylo slíbeno na začátku. Možná si ale říkáte: "Proč je vůbec nutné s dalšími epilacemi pokračovat? Vždyť se jedná o trvalé odstranění chloupků?" Bráno doslova, nic jako permanentní epilace neexistuje. Protože ochlupení má na každém těle svůj vývojový význam (plní termoregulační funkci a chrání kůži), chloupky se přeci jen po čase začnou obnovovat. To však zmiňované opakování epilace 1× - 2× ročně vyřeší.
Jak epilace probíhá?
Strach z epilace mít rozhodně nemusíte. Během zákroku můžete pociťovat lehké štípání a pálení, nejde však o nic příliš bolestivého. V letních měsících či v období menstruace může bolestivost mírně stoupnout.
Samotná epilace trvá v závislosti na velikosti dané partie 10–60 minut. Odstraňovat chloupky laserem lze z jakékoliv části těla, mezi ženami k těm nejčastějším patří podpaží, brada, kůže nad horním rtem, lýtka a třísla. Na epilaci dochází i muži, zejména pro odstranění nadměrného ochlupení či chlupů, které jim vadí při sportu.
Po epilaci nehrozí žádné komplikace
Jediné, s čím se po epilaci budete muset vypořádat, je zčervenání, případně mírné pálení na dané partii. To však během pár hodin zmizí. Horší průběh může nastat v létě, na opálené pokožce je zákrok i regenerace kůže bolestivější.
Pro to, aby nastal ideální průběh bez jakýchkoliv komplikací, je nutné splnit pár základních podmínek. Epilaci je nutné provádět na dokonale oholené kůži. Po zákroku pak nesmíte pokožku vystavovat po dobu 6 týdnů přímému slunečnímu záření, případně používat krém s vysokým ochranným faktorem.
Veškeré informace v tomto článku pochází z webových stránek kliniky SKIN CARE Liberec, která se zabývá právě laserovou a estetickou medicínou.
Komerční sdělení. Fotka od Jerzy Górecki z Pixabay