Nedostatek testosteronu – jak jej řešit?
Poklesu hladiny testosteronu se nelze vyhnout, jedná se o přirozený jev, ke kterému dochází od cca třicátého roku věku muže. Množství pohybu, vyvážená strava či stres však dokáží ovlivnit to, jakým tempem hladina testosteronu klesá. Stejně tak mohou muži ovlivnit to, jak se vypořádají s nízkou hladinou testosteronu, která negativně ovlivňuje jejich fyzičku i psychiku.
Řeč přitom není jen o dopadu na intimní život, testosteron toho má na "svědomí" výrazně více, ovlivňuje např.
- paměť a schopnost koncentrace,
- fyzickou zdatnost,
- kvalitu kostí,
- kvalitu spánku,
- duševní pohodu,
- množství tělem hromaděného tuku,
- množství ochlupení.
Sedavý způsob života, nevyvážená strava a nadměrný stres způsobují to, že hladina testosteronu u mužů klesá rychleji, než tomu bylo v minulosti. Naštěstí, jsou zde způsoby, jak testosteron vrátit na zdravou úroveň, a to:
- změna životního stylu, tj. omezení stresu, pravidelný pohyb, kvalitní jídelníček,
- doplňky stravy podporující produkci testosteronu,
- testosteronové terapie v podobě testosteronových injekcí či testosteronového gelu aplikované lékařem.
Zvýšení hladiny testosteronu jen po konzultaci s lékařem
Díky výše uvedeným způsobům zvýšení hladiny testosteronu se i muži po čtyřicítce mohou cítit vitálně. Nutno podotknout, že jakékoliv snaze o zvýšení hladiny tohoto hormonu by měla předcházet konzultace s lékařem, který stanoví možná rizika, nutnost zvyšování hladiny testosteronu apod. Konzultace s lékařem lze podstoupit např. v ordinacích společnosti AlphaLabs s.r.o., která se specializuje na testosteronové terapie. Úvodní konzultace jsou u AlphaLabs s.r.o. zdarma a k ničemu vás nezavazují, viz https://www.alphalabs.cz/mereni-hladiny-testosteronu.
Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com
komerční sdělení