Odstranění akné rychle a bez bolesti
Akné dokáže potrápit v podstatě v každém věku. A my víme, jak s ním zatočit.
Léčitelé považují akné za známku nějaké skryté poruchy, nebo nerovnováhy v těle. Na pupínky na obličeji, hrudi, ramenou a zádech nahlížejí jako na snahu těla z něj něco vytlačit. Vyloučit látky z organismu přetíženého nečistotami. Léčba akné většinou bývá dlouhodobá a neobejde se bez úzké spolupráce dermatologa a pacienta. Stejně jako jeho trpělivosti.
Proč vzniká?
Za vším stojí nadměrné množství kožního mazu vytvářeného kožními žlázami a v kůži zastupující funkci kožního maziva. Vzniká-li ho ale příliš, mohou se žlázy ucpat a zanítit. Výsledkem jsou pupínky a uhry. Někdy se ucpané žlázy infikují - hnis a kožní tuk se nahromadí pod kůží, kde se vytvoří větší zanícené pupínky a cysty, které po sobě zanechávají jizvy a důlky.
Kdy vzniká?
Příčina akné stále není zcela dokonale objasněna. Svou roli může hrát dědičnost společně s hormonálními změnami, hygienou a stravou. Vřídky a drobné jizvy způsobené akné se na tváři objevují obvykle v pubertě, ale také u těhotných žen, těsně před menstruací či v menopauze.
Ach, ty hormony!
Z výše uvedeného je možné ukázat prstem na hormony, respektive jejich kolísající hladiny hormonů. Především hormon androgen se v pubertě tvoří ve velkém množství, ovlivňuje patrně množství uvolňovaného kožního tuku. Vážnost postižení se může lišit týden od týdne v závislosti na hormonální hladině.
Jak si pomoci?
Na prvním místě je hygiena. Pokožku je třeba udržovat až úzkostlivě čistou. Často se myjte – klidně i pětkrát denně. Pečujte ale o to, aby pokožka nebyla příliš suchá. Používejte šetrné kosmetické přípravky, ideálně vyráběné z přírodních surovin nebo bylin. Z mýdel jen ta neparfémovaná.
Přírodní medicína a kosmetika
Z přírodních léků se účinný na akné ukazuje česnek, který působí jako šetrné antibiotikum, potřou-li se jím pupínky. Účinná se ukazuje také mast s propolisem, masáž lufou, suchým ručníkem ( v případě akné na hrudi, ramenou a zádech). Velmi důležitý je také častý pohyb na čerstvém vzduchu.
Dieta
Na místě je také úprava jídelníčku s cílem posílit tělo proti infekcím. Dieta by měla být bohatá na potraviny v přírodním stavu. Vhodné jsou celozrnné obiloviny, čerstvé zeleninové saláty a ovoce. Vyhýbejte se mastným a zpracovávaným výrobkům, jakými jsou sýry, tučná masa, dorty, bílé pečivo a sladkosti.
Lokální léčba
Lokální léčba obvykle spočívá v podávání retinoidů a antibiotik, popřípadě antiseptik. Dobré výsledky přináší i hormonální antikoncepce. V každém případě se vyvarujte vymačkávání pupínků, které může způsobit ještě silnější zánět s většími a hlubšími zánětlivými ložisky. Dobrou zprávou je, že při nasazení správné lékové léčby a dodržování doporučení od lékaře lze projevy akné zcela minimalizovat.
Biostimulační laser
Na potlačení akné je vhodný biostimulační laser pracující na principu termálního efektu laserového paprsku. Ten snižuje cévní zásobení mazových žláz, stimuluje tvorbu kolagenu v postižené tkáni a potlačuje zánět. Výsledkem je urychlení obnovy tkáně a s ním i léčby zánětu. Ošetření biostimulačním laserem je rychlé a zcela bezbolestné.
Cesta k odstranění jizev po akné existuje
Pokud jste si položili otázku: Jak odstranit jizvy po akné? Máme pro vás odpověď. Na zjemnění až úplné odstranění jizviček po akné se používá buď frakční CO2 laser anebo tzv. mirojehličkování. Po ukončení regenerace je pokožka viditelně mladší, vypadá zdravěji a jizvy po akné jsou jemnější.
Kombinace s klasickou léčbou
Biostimulační laser si dobře poradí s již vzniklým zánětem. Na odstranění jizev po akné je přímo ideální. Bohužel však neřeší jeho příčinu. Proto je nutné ošetření kombinovat s výše zmíněnou klasickou léčbou akné. Pak máte velkou šanci, že se akné zbavíte. Nebo výskyt pupínků alespoň minimalizujete.
Zdroj informací: https://www.skincareliberec.cz/
Komerční sdělení. Fotka od Engin Akyurt z Pixabay