Proč si do domácí dílny pořídit leštičku na auto
Být vlastníkem automobilu mimo jiné také znamená se o svého plechového svěřence pravidelně starat. Kromě zaplacení havarijního pojištění a povinného ručení to chce také měnit pneumatiky, dolévat provozní kapaliny, umývat karoserii a vnitřek vozu a kontrolovat, jak na tom je autobaterie. To je minimum, co byste pro auto měli udělat. Jsou ovšem mezi námi majitelé vozů, pro které je péče o ně náplní jejich volného času. U nich v dílně určitě najdete i leštičku na auto. K čemu slouží?
Co dělat, když je autolak poškrábaný
Při běžném provozu automobil dostává zabrat. Silnice nejsou vždy rovné, ale objevují se na nich tu větší, tu menší výtluky. Odlétne kamínek a odře lak na karoserii. Na parkoviště do vás dloubne při couvání jiné auto a poškrábe vám nárazník. Těch situací, při nichž autolak dostává zabrat, bychom mohli jmenovat i více. Ale pro nastínění problému toto bohatě stačí. Chcete-li, aby lak vypadal dlouho jako nový, je třeba se o něho starat.
Jaké výhody poskytuje leštička na auto
Zde své služby nabízí leštička na auto, díky níž můžete vyleštit lak do vysokého lesku. Samozřejmě, že tuto práci lze nechat na odbornících v autoservisu. Ale koho baví se o své vlastní auto starat, tak mu nebude ani vadit se pustit do leštění laku. K tomu ale potřebuje právě leštičku, a to buď orbitální, nebo rotační. Výhodou orbitální leštičky je to, že sama po sobě dolešťuje sebemenší škrábanec. Rotační leštičky jsou zase velmi tiché.
Praktické tekuté stěrače
K perfektně naleštěné karoserii pomocí leštičky na auto přece patří i lesknoucí se skla. Můžete je omýt vodou a pak vysušit pomocí jelenice. Ovšem velkou službu vám udělají i tekuté stěrače, jež dokážou odpuzovat vodu při dešti. Jízda s nimi je proto bezpečnější, protože je za deště lepší výhled, a sklo vydrží delší dobu čistší bez nečistot.
Zpracovala: Andrea Ježková
Komerční sdělení. Zdroj obrázku: PH888 / Shutterstock